TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ ZAHMETSİZ TESLİMAT*
*
  • 1) 200 TL ve üzeri alışverişleriniz için geçerlidir.
  • 2) Istanbul ve Ankara ‘da teslimatlarınız soğutmalı araçlarımız ile yapılmaktadır.
  • 3) Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo

CityFarm Organik Soğan- Kuru

SKU: 1.01.001.026.1.001
Stokta Var
Satış fiyatı:18,00 TL

Sağlık, C vitamini ve diyet lif deposu City Farm Organik Soğan, filesinde.

Soğan, Soğangiller familyasındaki Allium cinsine dahil tüm bitkilerin genel adıdır. Özellikle Allium cepa türünü anlatmak için kullanılır ve bu anlamda "bahçe soğanı" olarak da adlandırılabilir.

Soğan; C vitamini, A vitamini, B6, B9 vitaminleri, sodyum, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor ve potasyum, kükürt minarelleri ve antioksidan kaynakları kuersetin ile fisetin içerir. 100 g soğanda ; 40 kalori , 1,1 g protein ,9 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Soğanın çok iyi bir antioksidan kaynağı olması ve içeriğinde 25 farklı antioksidan türü barındırmasından dolayı ki özellikle kırmızı olan soğanda bulunan antosiyaninler bağışıklık sistemi açısından da oldukça faydalıdır. Bununla birlikte bağırsakta bulunan iyi bakteri (probiyotik) sayısını arttırarak bağışıklık fonksiyonunun iyileşmesine yardımcı olurlar.

Kuru beyaz soğanda yeralan GPCS adlı bileşimin kemik erimesine karşı etkili olduğu belirtiliyor. The Journal of Agriculture and Food Chemistry adlı dergide yayınlanan bir araştırma sonucuna göre, beyaz kuru soğanda yeralan bir bileşim kemikleri güçlendiriyor ve kemik erimesini önlemede yararlı oluyor.

Soğanda bulunan B9 vitamini (folik asit), depresyonun azalmasına katkıda bulunur. Hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt ve saç sağlığı için de önemlidir.

KG
City Farm 1.01.001.026.1.001 5