TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ ZAHMETSİZ TESLİMAT*
*
  • 1) 200 TL ve üzeri alışverişleriniz için geçerlidir.
  • 2) Istanbul ve Ankara ‘da teslimatlarınız soğutmalı araçlarımız ile yapılmaktadır.
  • 3) Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo

Sorunuzu listede bulamıyor musunuz? Bizimle iletişime geçin. Size en kısa zamanda geri döneceğiz!

Üretiminin her aşaması kayıt altında olan, üretiminde GDO, hormon ve kimyasal ilaç kullanılmayan ve uluslar arası sertifikasyon kuruluşlarınca sertifikalandırılmış ürünlere organik ürün denir. City Farm markalı tüm ürünler, IMO tarafından sertifikalandırılmış ve organiktir.
Doğal ürün, üretiminde GDO, hormon ve kimyasal ilaç kullanılmadığı iddia edilen ürünler için kullanılan bir terimdir. Ancak, herhangi bir kontrol mekanizmasından geçmediği ve sertifikalandırılmadığı için üreticinin insafına kaldığı ölçüde güvenlidir. Dünya çapında, doğal (naturel) ürünlerin itibarı organik ürünlerle kıyaslanamaz. Organik ürünler ise üretiminin her aşamasında sertifikasyon kuruluşu ve bakanlık tarafından kontrol altında tutulmakta, pestisit, hormon, GDO muhteviyatı ve benzeri konularda sürekli analiz edilmektedir.
Tavuklar TC 5262 sayılı organik tarım kanunu ve ilgili 27676 sayılı organik tarım yönetmeliğine uygun olarak yetiştirilmiştir. Organik tavuklar tamamı organik yemlerle beslenirler, hayvan refahı ön planda tutulmuş, kimyasal ilaç ve antibiyotikler kullanılmadan üretilmiştir. Tavuk başına 4 m2 serbest dolaşım alanı olan, hayvanların kafes sisteminde yetişmediği, bir kümese en fazla 3000 yumurta tavuğu 4800 et tavuğu konulduğu üretim desenidir. Organik et tavuklarımız 72 günden önce kesilemezler. Hayvan yemi olarak organik olarak üretimi yapılan mısır, buğday gibi ürünler kullanılmaktadır. GDO Organik üretimde yasaktır.
Organik hayvan yetiştiriciliği kanunları, hayvanların belirlenmiş süreleri açık havada geçirmelerini emrettiği için, hayvanlar sürekli hareket halindedirler. Bu sebepten dolayı, etleri daha sert ve koyu renk olur. Pişme süreleri de konvansiyonel olanlara göre bir miktar daha uzundur.
Her ürünün belirli bir mevsimde tedarik ediyoruz. Fakat bizim tedarik zincirimizde bu ürünleri maksimum sürede bulabilirsiniz. Havuç gibi ürünler daha çok kış aylarında tedarikinin yoğun olduğu bir ürün olup 6 ay boyunca mağazalarımızda satışı yapılabilmektedir. .
Organik meyveler, entegre tesislerde suları sıkıldıktan ve içlerindeki fazla su miktarı buharlaştırıldıktan sonra, özel konsantre varillerinde saklanırlar. Üretim aşamasında, buharlaştırılan miktarda içme suyu ile karıştırılıp, anlık yüksek ısı yardımıyla pastörize edilirler. Bu sebepten, organik meyve suyu, aynen konvansiyonel meyve sularında olduğu gibi 18 ay raf ömrüne sahiptir.
Türkiye Cumhuriyeti şeker Kanunu, ülkemize şeker ithalatını sıkı kontrol altında tutmaktadır. Bu sebepten dolayı, yerli üretim organik şeker mevcut olmadığından, mağazalarımızda organik şeker satışımız bulunmamaktadır. Ancak ilgili bakanlıkla, şekerin ithalatı için temaslarımız sürmektedir. Mağazalarımızdan temin edebileceğiniz tatlı ürünler, organik bal veya organik pekmezle tatlandırılmışlardır.